Що таке флокове покриття

Логотип компании Good Floor

У перекладі з англійської «flock» - це і стадо овець, і зграя птахів та пушинка. Саме такими якостями: ніжної пір'їни, легкої овчини, невагомої пушинки має на дотик матеріал нового покоління флок. У компанії Good Floor великий вибір флокових покриттів, бархатистих та міцних, різних текстур та кольорів.

Технологія виготовлення флокових покриттів

Сучасний флок - це щільне полотно до якого густо приклеєні маленькі ворсинки. В результаті матеріал виходить дуже міцним, зносостійким, і в той же час приємним на дотик, велюровим. Не дивно, що його особливі властивості взяли на озброєння виробники м'яких меблів. Але не варто думати, що флокові тканини – сучасний винахід. Першими флок виготовили китайці, багато століть тому. Вони наносили на полотна смолисті шари і клеїли на них дрібні волокна шовку чи шерсті. А щоб вироби мали естетичний вигляд, їх розписували візерунками. Середина ХХ століття стало епохою промислових проривів. Американці були першими серед тих, хто вирішив взяти на озброєння китайську технологію, щоб мінімізувати відходи текстилю.

Зараз для виробництва флока застосовують метод електрофлокування. Для цього на полотно зі спеціальною клейовою основою наносять сильно електризовані ворсинки. В результаті покриття виходить щільним та рівномірним. На завершення матеріал фарбують і шліфують до гладкості та блиску.

Які бувають флокові покриття?

Залежно від того, з яких волокон вироблений флок розрізняють кілька видів тканини.

Смесова флокова тканина – універсальна за властивостями. У її складі дві частини синтетики та одна з натурального волокна. Вона досить міцна та недорога.

 

 

Бавовняний флок – найдешевший, і один із найнепрактичніших. Його використовують для декоративних виробів, але варто розуміти, що такий матеріал швидко витирається.

У поліамідного флоку чудова зносостійкість, він красивий і м'який, рівномірно фарбований. Але він боїться прямого сонячного проміння і швидко втрачає колір. Але в приміщеннях зі слабким освітленням служить довго.

А ось поліефірний флок – зовсім не боїться ультрафіолету. Але і в фарбуванні він примхливий, тому у споживача невеликий вибір палітри кольорів з цього матеріалу.

Для поліпропіленового флока характерна слабка зносостійкість, тому на такому матеріалі можуть з часом з'являтися лисини. Зовнішньо схожий на нього віскозний флок - він менше витирається, але в його складі немає натуральної складової.

Різновидом флока є і ацетатна флокова тканина, яка зовні нагадує штучне хутро.

Є ще один цікавий вид, який носить назву «флок на флоці». Таке полотно виходить накладання двох шарів ворсу. В результаті виходить щільна тканина з цікавим візерунком.

Плюси та мінуси флока

У флокового покриття чимало позитивних якостей. Він витримує до 10 тисяч циклів стирання, не боїться перепадів температури, має водовідштовхувальні властивості. Його легко доглядати – досить регулярно чистити правильною щіткою. Водночас є недоліки. Така тканина сильно електризується, і внаслідок цього притягує до себе дрібні порошинки. Через це вироби покриття флоком потрібно постійно підтримувати у чистоті. Всі позитивні властивості флокового покриття відносяться тільки до якісного полотна від відомих виробників, таких, як представлені в каталозі Good Floor.

Як правильно доглядати за флоковим покриттям

Категорично заборонено відправляти флокове покриття у хімчистку. Після такої процедури матеріал просто зруйнується. А ось прати флок можна. Але в жодному разі не використовувати пральний порошок, а лише рідке мило. Якщо прання проходить у машинці - автомат, то рекомендований делікатний режим. Флок можна гладити, але тільки з вивороту, виставивши на прасці режим «синтетика». Використовувати пароочисник при чищенні флока також можна, але тільки якщо вплив пари не буде тривалим. Пилосос для сухого прибирання – ось ідеальний прилад для щоденного чищення. Якщо на полотні з'явилися плями, рекомендовано акуратно за допомогою м'якої губки нанести на них мильний розчин, а потім змити його чистою водою, від країв до середини. Після чого ретельно витерти мокру пляму сухою серветкою, але без зіскоблювання. Після повного висихання варто використовувати спеціальну щітку для повернення ворсинкам м'якості. Флок боїться бензину, спирту, розчинників. Наразі з'явилися спеціальні засоби на водній основі, на яких зазначено, що вони придатні для чищення флока.

Де застосовують флокові покриття?

Найпоширеніша область застосування флока – це оббивка м'яких меблів. Флоком покривають м'які частини стільців, крісел, диванів. Але це не єдина область, де флокове покриття «припало до двору». Все більше автовласників вважають за краще використовувати його для салону автомобіля. Виробники іграшок також полюбили флок. Не залишився він поза увагою і в тих, хто займається декоративними виробами та упаковкою. Декоратори рекомендують деякі види флок для пошиття штор. І навіть дизайнери полюбили цей матеріал, і використовують його для пошиття та декорування одягу. Незамінний флок для надувних матраців, подушок та багато іншого.

У всіх сферах застосування флокового покриття важливо пам'ятати, що багато залежить від виробника. Найдешевшим залишається флок з Китаю, він має найнижчу зносостійкість. Найдорожчими покриттями ті, що виробляють у Бельгії, Америці, Швейцарії. Відмінно зарекомендував себе флок із Туреччини. Детальну інформацію під час вибору флокового покриття нададуть менеджери Good Floor.

Расскажите друзьям: Поделиться в Facebook Добавить в Twitter Поделиться ВКонтакте Поделиться Google+ Поделиться в Pinterest Поделиться в LinkedIn
Логотип компанії Good Floor
м. Київ, вул. Зоологічна, 4А 139
© COPYRIGHT 2018 Наливна підлога Good Floor
Написать в Viber
Tg